Sumáre

Laco vychytal nulu proti Novokuznecku, Mezei tiež vyhral

21. septembra 2014

V prvom nedeľnom zápase zažiarili brankári a nakoniec z nich mal radosť Ján Laco, ktorý dopomohol Astane k víťazstvu 1:0 čistým kontom. V druhom poľahky uspelo moskovské Dynamo a v poslednom nastúpili až traja Slováci.

Laco vychytal nulu proti Novokuznecku

Slovenský gólman Ján Laco zneškodnil všetkých 29 striel, aby vychytal svoje druhé čisté konto v tejto sezóne a doviedol Astanu k cennému víťazstvu. Barys futbalovým pomerom 1:0 zdolal Novokuzneck, aby ukončil sériu troch prehier. O víťazstve rozhodol vo štvrtej minúte predĺženia Bochenski. Sorokina prekonal ako jediný z 27 striel. Barys vyhral nad Metallurgom piaty vzájomný zápas v rade.

Mezei vyhral súboj Slovákov

Medveščak Záhreb uspel v dueli posledných tímov konferencií, keď zvíťazil nad Ladou Togliatti 5:1. Po dvoch tretinách bol stav nerozhodný 1:1, ale chorvátsky tím štyrmi gólmi v poslednej tretine priklonil misky váh na svoju stranu. Do streleckej listiny sa postupne zapísali Hutchinson, Anderson, St. Pierre, Wright a Perkovich, kým Brust chytil 28 striel. Prekonal ho iba Hunkes. V akcii sa predstavili aj traja Slováci. Branislav Mezei z Medveščaku odohral 20 minút s bilanciou jedna strela, jeden hit a jedna zblokovaná strela. Karol Sloboda strávil na ľade 16 minút, ďalšie dve si odsedel na trestnej lavici. Peter Podhradský bol najvyťažovanejším hráčom Lady, keď odkorčuľoval viac ako 23 minút a nazbieral tri strelecké pokusy.

Dynamo poľahky zdolalo Traktor

Moskovské Dynamo vyhralo štvrtý zápas z ostatných piatich, keď presvedčivo zdolalo pomerom 4:1 Čeľabinsk. Jerjomenko urobil 26 zákrokov, kým Pestuško, Karsums, Mosaliov a Daugavinš vybudovali vedenie 4:0. Mosaliov potom nepremenil trestné strieľanie a krátko na to zaznamenal čestný úspech traktora Čistov. Fokin čelil 21 strelám.