Sumáre

Slovan zakončil trip víťazstvom 6:3 v Togliatti!

Autor: Marián Masaryk  /   24. októbra 2014

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili na ľade Lady Togliatti 6:3 a ukončili päťzápasový trip treťou výhrou v sérii.

Lada – Slovan 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)

Góly: 16. Šarov (Stulov)(PP), 43. Bocharov (Nikitenko), 58. Belousov – 7. Sersen (Vondrka)(PP), 29. Netík (Nedorost), 32. Starosta (Vondrka, Netík)(PP), 34. Nagy (Bartovič), 49. Bartovič (Nagy), 54. Bartovič (Nagy)

Úvodné buly duelu vyhrali domáci, no prvú veľkú šancu mal už v druhej minúte Slovan. Po akcii Nedorosta vytiahol skvelý zákrok Ježov. „Belasí" boli aktívnejší a odmenou im bola prvá presilová hra v piatej minúte. Na trestnú lavicu putoval za podrazenie Romanov. Nevydržal tam však celé dve minúty, pretože krátko pred vypršaním trestu otvoril skóre duelu Michal Sersen strelou z prvej po prihrávke Vondrku. V 11. minúte zasiahol Jeglič lakťom do tváre Petrova, za čo dostal trest päť minút plus do konca zápasu. Následnú presilovku však domáci nevyužili, naopak, mohli v nej inkasovať. Opäť v tom mal prsty Nedorost, ktorého prihrávku na voľného spoluhráča prekazil domáci obranca. Domáci sa dočkali vyrovnania v 16. minúte po tom, čo Šarovovu strelu nešťastne tečoval do vlastnej brány Starosta. Do konca tretiny bola aktívnejšia Lada, no skóre sa už nemenilo.

Prostrednú tretinu začali opäť lepšie domáci hokejisti, no pribrzdil ich ďalší faul Romanova. Slovanu ale presilovka nevyšla podľa predstáv. V 26. minúte už jeho hráči dvíhali ruky nad hlavu, no gólová dorážka Vondrku prišla až po prerušení hry, za čo bol vylúčený. V oslabení sa dostal do šance Nagy, ale neuspel. Bratislavský klub sa ale predsa dostal do vedenia 2:1 po akcii Nedorosta s Tomášom Netíkom. Druhý menovaný prekonal Ježova strelou z ľavého kruhu. O necelé tri minúty už bolo 3:1. Vondrka vysunul Tomáša Starostu, ktorý skóroval strelou pod vyrážačku domáceho brankára. Neubehli ani dve minúty a Ladislav Nagy zvýšil náskok Slovana už na tri góly. Po prihrávke Bartoviča si vychutnal Ježova a donútil domáceho trénera zobrať si oddychový čas. Ten im pomohol a Backlund musel predviesť niekoľko väčších zákrokov. Svoj tím podržal aj po vylúčení Nedorosta.

V záverečnej dvadsaťminútovke nahradil Ježova v bráne Togliatti Glass. Už po troch minútach sa po peknej individuálnej akcii presadil Bocharov a znížil stav duelu na 2:4 z pohľadu domácich. Tí boli od úvodu tretej časti hry aktívnejší smerom dopredu, no ich vylúčenie Valujskeho. Najväčšiu šancu hostí mal Surový, Glass však zostal neprekonaný. Na druhej strane klziska musel zasahovať aj švédsky brankár Slovana. V 49. minúte Glass po prvý raz v zápase kapituloval, keď ho po prihrávke Nagya prekonal Milan Bartovič bekhendovou strelou. Krátko na to zasiahol puk do tváre domáceho Baranceva, ktorý odišiel otrasený na striedačku. „Belasí“ kontrolovali hru a ani jeden z tímov sa do väčších šancí nedostával. Šesť minút pred koncom strelil svoj druhý gól v zápase Bartovič a opäť po spolupráci s Nagyom, ktorý zachytil nepresnú rozohrávku domácich. O tri minúty neskôr zakončil svoj samostatný únik pekným blafákom Belousov, ktorý skorigoval na konečných 3:6.

Backlund prispel k výhre 25 zákrokmi, Ježov s Glassom čelili spolu 24 strelám. V drese Lady nechýbal ani obranca Peter Podhradský, ktorý si počas 18 a pol minúty pripísal na konto dve strely.