Slováci v Európe

Slováci v EU: Viedenský dvojbodový, Hossa asistoval

Autor: Marián Masaryk  /   04. marca 2015

V utorkových zápasoch európskych súťaží bodovali dvaja Slováci. Marek Viedenský skóroval i asistoval pri prehre Hämeenlinny, Marcel Hossa prispel asistenciou k výhre MODO.

Liiga (Fínsko)

Marek Viedenský strelil gól a pridal asistenciu, no Hämeenlinna prehrala na ľade Ässätu 3:6. 24-ročný útočník odohral v zápase 15 minút a 59 sekúnd aj s dvomi trestnými minútami. Rodák z Handlovej má po 52 dueloch sezóny na konte 31 bodov za 11 gólov a 20 asistencií.

V akcii sa predstavil aj útočník Helsiniek, Tomáš Záborský. Ten nebodoval a pri prehre 1:2 na ľade Sportu si pripísal len dva mínusové body počas 18 minút a 39 sekúnd. 27-ročný rodák z Banskej Bystrice je so 44 bodmi (13+31) v 56 zápasoch ročníka stále šiestym najproduktívnejším hráčom i šiestym najlepším nahrávačom súťaže.

SHL (Švédsko)

Marcel Hossa prispel asistenciou k víťazstvu MODO nad Örebrom 5:3. 33-ročný rodák z Ilavy zaznamenal svoju tretiu prihrávku a šiesty bod v desiatom dueli sezóny za najslabší tím ligy. Brankár Július Hudáček bol len náhradníkom.

Peter Cehlárik s Christiánom Jarošom sa tešili z výhry Luley 3:1 nad Färjestadom. Tomáš Slovák z Brynäsu zase utrpel prehru 0:1 s Djurgardenom. Ani jeden z tejto trojice nebodoval.