Slováci v KHL

Hudáček hviezdou posledného týžd?a základnej časti!

Autor: Marián Masaryk  /   03. marca 2018

KHL zverejnila mená štyroch najlepších hráčov záverečného týžd?a základnej časti jubilejnej 10. sezóny. Nás teší, že sa medzi nimi objavil aj slovenský brankár Július Hudáček.

Najlepší brankár – Július HUD?ČEK (Čerepovec)

Dvadsaťdeväťročný rodák zo Spišskej Novej Vsi vychytal dôležité štyri body v posledných dvoch zápasoch, a to proti dvom najlepším tímom Západnej konferencie. Inkasoval v nich jediný gól – pri výhre 4:1 nad CSKA Moskva. Potom nedostal gól od Petrohradu a prehral až po nájazdoch (0:1). Celkovo zaznamenal úspešnosť zákrokov 98,36 % a priemer 0,48 inkasovaného gólu. Aktuálne ťahá sériu 118 minút bez inkasovania. V prvom kole play-off narazí Severstaľ opäť na obhajcu titulu.

Pozri aj:
V play-off si zahrajú dvaja Slováci, Hudáčka čaká obhajca titulu!

Najlepší útočník – Linus Omark (Ufa)

Švédsky útočník nazbieral štyri body za gól a tri asistencie v dvoch víťazných zápasoch. Pripísal si v nich aj tri plusové body. Pri výhre nad Soči (3:1) skóroval a v súboji s Kaza?ou (4:2) trikrát asistoval.

Najlepší obranca – Charles Genoway (Togliatti)

Brat útočníka Slovana Bratislava Colbyho Genowaya taktiež bodoval v oboch dueloch týžd?a. Najskôr dvakrát asistoval pri triumfe nad Nižnekamskom (4:0) a ďalšiu prihrávku získal pri prehre so Soči (2:3). Zaznamenal aj päť striel na bránu a tri plusové body. V priemere odohral 22 minút a 46 sekúnd na zápas.

Najlepší nováčik – Eeli Tolvanen (Jokerit)

Osemnásťročný hviezdny Fín sa sal nováčikom týžd?a šiestykrát v sezóne. Skóroval v oboch zápasoch – proti Petrohradu (5:3) i Rige (1:3). Do štatistík si zapísal aj dva plusové body, šesť striel a tri bodyčeky. Odohral v nich priemerne 15 minút a 52 sekúnd.