Čajkovský s prvým bodom v play-off KHL, Hudáček skončil! + video

Autor: Marián Masaryk  /   08. marca 2018

Vo štvrtkových zápasoch prvého kola play-off boli hrali opäť obaja Slováci. Michal Čajkovský bodoval premiérovo v bojoch o Gagarinov pohár, kým Július Hudáček má po sezóne.

Metalllurg Magnitogorsk – Avtomobilist Jekaterinburg 1:2 (0:1, 1:0, 0:1), stav série 2-2

Góly: 29. Lee (Dronov, Osala) – 19. Troče?uk (Česalin, ČAJKOVSKÝ), 55. Pare (Jegoršev, Golyšev)
Strely: 30-33 (11-13, 11-10, 8-10), Trestné minúty: 8-4 (4-0, 4-4, 0-0), , Brankári: Košečkin – Kovář

Avtomobilist aj v druhom zápase série v Magnitogorsku otvoril skóre v závere prvej tretiny. Podarilo sa mu to v 19. minúte, krátko po skončení štvorminútovej presilovej hry. Pri góle Alexandra Torče?uka si pripísal prvý bod v play-off KHL v podobe sekundárnej asistencie slovenský obranca Michal Čajkovský. Domáci tím vyrovnal stav na 1:1 v strede druhej tretiny zásluhou Chrisa Leeho, taktiež krátko po jeho prvej presilovke. Metallurg neskôr nevyužil ani ďalšiu početnú výhodu, čo ho napokon mrzelo. Vyrovnaný duel totiž rozhodol v 55. minúte Francis Paré, člen jeho majstrovského tímu z roku 2014. Jekaterinburg vďaka nemu i 29 zákrokom Jakuba Kováŕa vyrovnal stav uralskej série na 2-2. Vasilij Košečkin čelil 33 strelám hostí.

Čajkovský odohral vo svojom druhom zápase play-off KHL vyše 17 minút s dvomi bodyčekmi a štyrmi strelami na bránu. Piaty zápas série je na programe v sobotu v Jekaterinburgu.

Zostava Jekaterinburgu: Jakub Kovář (Sochatskij) – Jegoršev, Trjamkin, Megalinskij, Alexej Vasilevskij, Timašov, ČAJKOVSKÝ, Mišarin – Krikunov, Kučeriavenko, Milovzorov – Torče?uk, Simakov, Česalin – Golyšev, Paré, Parenteau – Popov, Obidin, Rasseikin – Mingalejev

Zostava Magnitky: Košečkin (Zagidulin) – Lee, J. Birjukov, Denisov, Pivcakin, Běreglazov, Tereščenko, Dronov – Moziakin, Wolski, Jan Kovář – Ellison, Čibisov, De. Kazionov – Kokarev, Timkin, Osala – Švyrjov, Kaletnik, Platonov – Sirotkin

Severstaľ Čerepovec – SKA Petrohrad 0:2 (0:1, 0:1, 0:0), konečný stav série 0-4

Góly: 10. Gusev (Daciuk), 32. Širokov (Belov, Plotnikov)
Strely: 22-28 (6-14, 7-11, 9-3), Trestné minúty: 55-33 (4-2, 2-2, 49-29), Brankári: HUD?ČEK – Koskinen

Úvodná tretina štvrtého zápasu série bola jasne v réžii hostí. Petrohrad prestrieľal Čerepovec pomerom 14:6 a v strede tretiny sa ujal vedenia 1:0. Hudáčekovi nedal šancu Nikita Gusev, ktorý zužitkoval prihrávku Pavla Daciuka spoza brány. V závere tretiny mohol obhajca titulu zvýšiť svoj náskok v prvej presilovke, ale Hudáček už viackrát neinkasoval.

Petrohrad bol aj v druhej tretine lepším tímom a kontroloval si náskok. V 32. minúte ho zvýšil na 2:0 Sergej Širokov, ktorému sa otvoril priestor ku bráne a po samostatnom nájazde si pekným bekhendovým blafákom vychutnal Hudáčka. Ten chytil zvyšných 10 striel, ale jeho spoluhráči opäť nedokázali prekonať Koskinena. Za 40 minút čelil iba 13 strelám Čerepovca. Oba tímy nevyužili v tretine po jednej presilovke.

V tretej tretine si Severstaľ sám maril snahy o vrátanie sa do hry vylúčeniami. Petrohradu daroval dve presilovky a dvaja hráči dostali osobné tresty na 10 minút - kapitán Kagarlickij a Hudáček, za ktorého si odsedel trest spoluhráč. Domáci sa ubránili a v 53. minúte strelil Matej Stránský po peknej individuálnej akcii kontaktný gól. Rozhodcovia ho však po dlhom posudzovaní záznamu sporne neuznali pre vyšší počet hráčov Čerepovca na ľade. Päť minút pred koncom dostali šancu na reparát pri 48-sekundovej presilovke o dvoch hráčov, ale nedokázali ju využiť. V 58. minúte Belov zostrelil Kagarlického a bol vylúčený do konca zápasu. Severstaľ mal ideálnu šancu pokúsiť sa o vyrovnanie v päťminútovej presilovke, ale pokazil ju Stránský, ktorý sa previnil podobným zákrokom ako Belov voči Koskirantovi.

Skóre sa už nezmenilo, a tak sa Petrohrad stal po Jaroslavli druhým postupujúcim tímom do druhého kola už po štyroch zápasoch. Tretím je jeho najväčší rival CSKA Moskva. Koskinen vychytal prvú nulu s 22 zákrokmi, Hudáček ich urobil o štyri viac. Sezóna sa pre neho i jeho spoluhráčov skončila.

Zostava Čerepovca: HUD?ČEK (Magarilov) – Jevsejenkov, Verjovkin, Kudako, Mazur, Kalašnikov, Višněvskij – Kagarlickij, Černov, Bumagin – Jašin, Vovčenko, Geraskin – Ugarov, Rybin, Karlin – Kazakovcev, Stránský, Mereskin – Ščerbina.

Zostava Petrohradu: Koskinen (Šesťorkin) – Gavrikov, Vojnov, Jakovlev, Hersley, Belov, Zub, Rykov, Gale?uk – Kovaľčuk, Koskiranta, Šipačov – Karpov, Daciuk, Gusev – Plotnikov, Tichonov, Širokov – Ketov, Kablukov, Barabanov