Poznáme prvého finalistu. Kaza? si zahrá o tretí Gagarinov pohár + video

Autor: Marián Masaryk  /   05. apríla 2018

Tím Ak Bars Kaza? nenechal nič na náhodu a vo štvrtok sa stal prvým finalistom 10. ročníka KHL. Potreboval na to iba štyri zápasy, ten štvrtý vyhral v Čeľabinsku pomerom 3:1.

Traktor Čeľabinsk – Ak Bars Kaza? 1:3 (0:1, 1:1, 0:1), kon. stav série 0-4

Góly: 25. Gynge (Černikov, Šipin)– 15. Gluchov (Glinkin, Svitov), 33. Lander (Azevedo), 60. Lander (Azevedo, Lukojanov)(EN)
Strely: 18-36 (4-13, 8-10, 6-13), Trestné minúty: 4-6 (0-0, 2-4, 2-2), Brankári: Francouz - Garipov

Kaza? vstúpila do zápasu s jasným cieľom spečatiť postup do jej štvrtého finále KHL. V prvej tretine prestrieľala domáci tím pomerom 13:4. V 15. minúte sa dočkala odmeny za aktivitu v podobe otváracieho gólu. Strelil ho Michail Gluchov. Oba tímy hrali disciplinovane, bez jediného vylúčenia. Kým Emil Garipov v bráne hostí nemal veľa práce, český brankár Traktora Pavel Francouz sa nenudil.

Čeľabinsk v úvode druhej tretiny zabral. Do hry ho vrátil s ôsmimi gólmi najlepší strelec tohto play-off Richard Gynge, ktorý v 25. minúte presnou strelou vyrovnal stav na 1:1. O polovicu menej gólov má v play-off na konte Anton Lander, ktorý obnovil náskok Kazane v 33. minúte gólom na 2:1.

Švédsky útočník Lander bol napokon posledným strelcom celej série. Navyše, v poslednej sekunde duelu spečatil triumf i postup Kazane 3:1 strelou do prázdnej brány. Justin Azevedo dvakrát asistoval a s 21 bodmi si upevnil post lídra bodovania play-off. Garipov čelil iba 18 strelám, kým Francouz opustil zápas s 34 zákrokmi. Kaza? sa stala víťazom Východnej konferencie a vo finále vyzve víťaza série medzi Petrohradom a CSKA. Bude jej štvrté v histórii, pričom prvé dve vyhrala (2009, 2010). V roku 2015 sa v ?om podľahla práve SKA. Traktor si nezopakuje finálovú účasť z roku 2013.

Zostava Traktora: Francouz (Demčenko) – A. Petrov, Višnevskij, , Bailen, Borodkin, Klimontov, Isajev – J. Petrov, Penkovskij – Gynge, Videll, Šipin – Gubarev, Kokujov, Šolochov – Kravcov, Kručinin

Zostava Kazane: Garipov (Šaryčenkov) – Jarullin, Markov, Ohtamaa, Ľamkin, Tokranov, Batyršin, Sidorov – Glinkin, Gluchov, Svitov – Klinkhammer, Azevedo, Lander – Galijev, Zaripov, Tkačov – Burmistrov, Lukojanov, Potapov