Slováci v KHL

Bakoš rozhodol druhý zápas po sebe. Opäť skóroval v predĺžení! + video

Autor: Marián Masaryk  /   15. februára 2019

Slovenský útočník Martin Bakoš bol po štyroch d?och opäť hrdinom Soči. V piatkovom zápase proti Dynamu Moskva zavŕšil víťazný obrat v predĺžení a rozhodol o triumfe 3:2, druhom po sebe.

Dvadsaťosemročný krídelník skóroval po 98 sekundách nadstaveného času, keď zakončil rýchlu kombinačnú akciu do odkrytej brány. Soči pritom ešte v 58. minúte prehrávalo 1:2. Strelil svoj šiesty gól v sezóne, druhý víťazný za štyri dni. V pondelok zariadil triumf 3:2 po predĺžení nad Viťazom.

Bakoš odohral v Moskve 16 a pol minúty, počas ktorých zaznamenal aj tri strely na bránu a jednu sám zblokoval. Rozšíril si konto na 14 bodov v 19 dueloch sezóny, pričom bodoval v každom z posledných piatich (3+4).

Bakošov 6. gól v sezóne:

Súboj Slovákov sme napokon nevideli, pretože obranca Michal Čajkovský v zostave Dynama nefiguroval. Soči si udržalo posledné postupové, ôsme miesto v Západnej konferencii.