Reprezentácia

Slováci zvládli aj odvetu v Rakúsku. Na výhru potrebovali nájazdy + video

Autor: Marián Masaryk  /   20. apríla 2019

Slovenskí hokejisti odohrali v sobotu odvetný zápas v Rakúsku v rámci prípravy na domáce MS 2019. V Innsbrucku zvíťazili 2:1 po samostatných nájazdoch a zaznamenali druhý triumf po sebe.

Rakúsko – SLOVENSKO 1:2 SN (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1)

Góly: 25. Zwerger (Hofer) – 2. Bakoš (Studenič)(PP), rozh. SN Bakoš
Strely: 24-49 (10-16, 5-16, 8-12, 1-5), Trestné minúty: 16-10 (10-6, 2-0, 4-4, 0-0), Brankári: Kickert – Hudáček

Slováci začali aj odvetu bleskovým gólom. Po 101 sekundách hry využil už druhú presilovku v zápase Martin Bakoš po prihrávke Studeniča. Ten v piatok skóroval pri reprezentačnom debute a bodoval tak aj v jeho druhom zápase. Obaja neskôr zariadili triumf až v samostatných nájazdoch, keďže gól nepadol ani v predĺžení hranom vo formáte troch proti trom. Okrem nich premenil svoj pokus aj Michal Chovan. Slováci boli opäť strelecky oveľa aktívnejší, ale nedokázali využiť ďalšie presilovky ani premeniť šance. Najväčšiu možnosť rozhodnúť duel už v riadnom hracom čase mal v závere druhej tretiny Rosandič, ktorý trafil tyčku. David Kickert predviedol za 65 minút hry až 48 zákrokov, no potom chytil len dva z piatich nájazdov. Júliusa Hudáčka, ktorý čelil dokopy 24 strelám, prekonal v 25. minúte Dominic Zwerger a v nájazdoch zo štyroch súperov iba Haudum. Slováci zdolali Rakúšanov v šiestom vzájomnom súboji po sebe.

Slovensko čakajú ešte štyri prípravné zápasy, všetky doma. O týžde? odohrá dvojzápas proti Česku, pričom prvý duel je na programe v piatok v Trenčíne.

Zostava Rakúska: Kickert – Lindner, Maier, Steffler, Schlacher, Jakubitzka, Kernberger, Kragl, Vallant – Ganahl, Baumgartner, Ulmer – Zwerger, Haudum, Hofer – Macierzynski, Gaffal Cijan – Wachter, Maxa

Zostava SR: Hudáček – Štajnoch, Čajkovský, Fehérváry, Ďaloga, Grman, Rosandič, Sersen, Koch – Svitana, Špirko, Puliš – Studenič, Kytnár, Chovan – Bakoš, Sukeľ, Liška – Cingel, Buc, Bondra