Bakoš pomohol gólom a asistenciou k výhre, Bondra sa tiež tešil z triumfu

10. októbra 2019

Vo štvrtok sa v KHL predstavili v akcii dvaja Slováci a jeden z nich si rozšíril svoje bodové konto.

Šancu v drese Kunlunu dostal útočník Dávid Bondra, ktorý však opäť nebodoval. Pri výhre 2:1 nad Nižnekamskom odohral 10 minút a 8 sekúnd, počas ktorých si pripísal jeden mínusový bod, jeden bodyček a tri strely na bránu.

Z výhry sa tešil aj útočník Martin Bakoš, ktorého Vladivostok zdolal Magnitogorsk 4:3 po predĺžení. Slovák pritom v deviatej minúte zvyšoval počas presilovky vedenie Admiralu na 2:0. Bol to jeho štvrtý gól v ročníku. V dueli odohral 20 a pol minúty a prezentoval sa dvoma strelami na bránu. V predĺžení asistoval pri víťaznom góle.

Výsledky - 10.10.2019:

Omsk - Chabarovsk 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Góly: 24. Vojnov (K. Semjonov, Beck)

Petrohrad - Jekaterinburg 2:1 PP (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 22. Lehterä (Tokranov, Tkačov), 61. Zub (S. Plotnikov) – 43. Holland (Berezin, Sexton)

Jaroslavľ - Soči 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Góly: 54. Kajumov (Alexejev)

Magnitogorsk - Vladivostok 3:4 PP (1:2, 2:0, 0:1, 0:1)
Góly: 18. Mozjakin (A. Nestrašil, Paršin), 25. Kozun (Rasmussen, Potechin), 31. Paršin (Mozjakin, Vereščagin) – 2. Mereskin (Glazačev, K. Voronin), 9. Bakoš (Ljungh), 42. Glazačev (K. Voronin, Ďakov), 61. Ljungh (Almqvist, Bakoš)

Kunlun - Nižnekamsk 2:1 PP (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)
Góly: 13. Wong (Šustr), 61. Yip (T. Murphy) – 47. Grošev (Porjadin, Z. Mitchell)