Sumáre

Bakoš zažiaril, Čajkovský bodoval, Hudáček prehral

12. októbra 2019

V sobotu sa zo slovenských hokejistov v Kontinentálnej hokejovej lige darilo najmä útočníkovi Martinovi Bakošovi.

Bakoš zaznamenal asistenciu, strelil svoj piaty gól v sezóne a premenil kľúčový samostatný nájazd, aby doviedol Vladivostok k výhre 3:2 nad Čeľabinskom. V akcii strávil takmer 20 a pol minúty, pričom si pripísal aj dva plusové body a štyri strelecké pokusy.

Do bodovania sa zapísal aj obranca Michal Čajkovský, ktorý si z víťazného duelu moskovského Dynama nad Jekaterinburgom odniesol jednu asistenciu. Jeho tím vyhral 6:3 a on odohral necelých 17 minút aj s dvoma strelami na bránu.

Július Hudáček v bráne moskovského Spartaka nepodal zlý výkon, keď inkasoval len jeden gól z 28 striel. V nájazdoch však inkasoval dvakrát, aby sa z výhry 2:1 tešil Chabarovsk.

Adam Liška tentoraz vyšiel bodovo naprázdno, keď jeho Čerepovec podľahol Magnitogorsku tesne 1:2. V akcii strávil 19 a pol minúty.

Výsledky - 12.10.2019:

Omsk - Riga 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Góly: 9. Pjanov (Vojnov, K. Semjonov), 21. Klinkhammer (K. Semjonov, Šumakov), 25. Pjanov (K. Semjonov, Šumakov), 34. Košelev (Ščerbak, Gračjov) – 3. Berzinš (Ashton, Bartulis)

Čerepovec - Magnitogorsk 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 40. Chochlov (Trubačjov, Geraskin) – 4. Matuškin (Loktionov), 38. Dorofejev (N. Kuljomin)

D. Moskva - Jekaterinburg 6:3 (0:2, 2:0, 4:1)
Góly: 24. Indrašis (Hietanen, Čajkovský), 40. J. Zajcev (Indrašis, Polygalov), 48. Igumnov (Muranov, Mironov), 54. Jaškin (Šipačov, A. Petersson), 60. Polygalov (Šipačov, Indrašis), 60. Jaškin (Šipačov, A. Petersson) – 9. Kučerjavenko (Belousov), 10. Gurkin (Sexton), 44. Macek (Trjamkin)

Spartak - Chabarovsk 1:2 SN (0:0, 0:1, 1:0, 0:0)
Góly: 50. Karsums (Nikoncev, R. Hanzl) – 35. T. Zohorna, roz.SN: T. Zohorna

Čeľabinsk - Vladivostok 2:3 SN (0:2, 1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 34. Kalinin (An. Popov, Kručinin), 57. Sedlák (Virtanen) – 1. A. Osipov (V. Butuzov, Bakoš), 20. Bakoš (Almqvist), roz.SN: Lomako