Autor: Marián Masaryk  /   01. novembra 2019

KHL v prvý novembrový de? vyhlásila mená štyroch najlepších hráčov za mesiac október. Stali sa nimi Vadim Šipačov, Harri Säteri, Arťom Galimov a Albert Jarullin. Poslední dvaja sú spoluhráčmi z Kazane.

HVIEZDY MESIACA:

Najlepší útočník: Vadim Šipačov, Dynamo Moskva
Šipačov nazbieral 15 bodov za tri góly a 12 asistencií v 12 zápasoch, z ktorých jeho tím osem vyhral. Bodoval v deviatich z nich, vrátane jedného trojbodového (0+3) a jedného štvorbodového (0+4) zápisu. V dueli proti Omsku (1:0) strelil jediný gól, ktorý bol zárove? víťazný. Na konto si pripísal spolu deväť plusových bodov, 24 striel na bránu, 11 bodyčekov a sedem zblokovaných striel. S 21 prihrávkam a 29 bodmi v 24 dueloch vedie KHL.

Najlepší brankár: Harri Säteri, Novosibirsk
Skúsený Fín vychytal šesť výhier v ôsmich zápasoch, pričom aktuálne ťahá päťzápasovú víťaznú sériu. Zaznamenal aj svoje prvé čisté konto v sezóne. Zastavil 95,29 % zo 191 striel, ktorým čelil. Jeho najdlhšia šnúra bez inkasovania trvala 140 minút a 2 sekundy. Aj vďaka nemu je Sibir aktuálne tretím najlepším tímom Východnej konferencie.

Najlepší obranca: Albert Jarullin, Kaza?
Jarullin strelil jeden gól a pridal sedem asistencií v 11 stretnutiach, z ktorých osem jeho tím vyhral. Bodoval v ôsmich zápasoch a zaznamenal aj sedem plusových bodov. Na súperových brankárov vyslal 20 striel a rozdal až 21 bodyčekov, najviac zo všetkých hráčov v októbri.

Najlepší nováčik: Arťom Galimov, Kaza?
Dvadsaťročný útočník strelil tri góly, z ktorých dva boli víťazné (proti Barysu a Minsku). Tímu pomohol k deviatim výhram v 11 zápasoch. Nazbieral aj tri plusové body, 16 striel, dva bodyčeky a dva bloky. Priemerne odohral 12 minút a 46 sekúnd na zápas.