Slováci v KHL

Bakoš pomohol k obratu, Liška ukončil sériu bez bodu gólom

Autor: Marián Masaryk  /   02. novembra 2019

V sobotnom programe KHL sa predstavili dvaja slovenskí útočníci. Martin Bakoš prispel asistenciou k výhre nad tímom Júliusa Hudáčka, kým Adam Liška strelil jediný gól Čerepovca pri prehre.

Martin Bakoš si pripísal 10. asistenciu a 16. bod v sezóne, ktorým pomohol Vladivostoku zvíťaziť na ľade Spartaka Moskva 4:3. Po dvoch tretinách hostia prehrávali 2:3, ale napokon ukončili sériu štyroch prehier a moskovskému tímu prerušili šesťzápasovú víťaznú šnúru. Július Hudáček tentoraz v bráne Spartaka nestál.

Bakoš bol druhým najvyťaženejším hráčom Admiralu s časom na ľade 21 minút a 59 sekúnd, najviac zo všetkých útočníkov v dueli. Zaznamenal aj dve strely na bránu. V 50. minúte bol na začiatku presilovkovej akcie, ktorá sa skončila rozhodujúcim gólom.

Adam Liška bol jediným úspešným strelcom Čerepovca, ktorý prehral v Podoľsku 1:2. V 52. minúte upravil skóre presilovkovým gólom, jeho siedmym v ročníku. Odohral 17 minút a 28 sekúnd, čo bol tretí najvyšší čas na ľade z útočníkov tímu. Vyhral jedno z dvoch vhadzovaní a dvakrát vystrelil na bránu súpera.

Liška ukončil svoju štvorzápasovú sériu bez bodu a aj po 24 zápasoch stále čaká na prvú asistenciu v sezóne. Je však najlepším slovenským strelcom v KHL. Kým Viťaz pretrhol šnúru piatich prehier, Severstaľ nevyhral už v siedmom dueli po sebe.

Výsledky - 02.11.2019:

Jokerit - N. Novgorod 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 12. O'Neill (A. Grant, Lehtonen), 39. Lehtonen (O'Neill, Savinainen), 48. H. Ikonen (Pihlström, Anttila) – 18. Schroeder (Varnakov)

Nižnekamsk - Kaza? 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Góly: 6. Černikov (Denis Kazionov, Z. Mitchell), 35. Chajrullin (Rjasenskij, Šiksatdarov), 36. Porjadin (Šarifjanov), 40. An. Sergejev (Šaripzjanov, Z. Mitchell) – 50. Frattin (O. Li, Pedan), 53. Zaripov (Jarullin, Pedan)

Petrohrad - Jaroslavľ 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 28. Kemppainen (S. Plotnikov, A. Belov) – 39. Kovalenko (Kajumov, Alexejev), 45. S. Da Costa (Kajumov, Lander)

Spartak - Vladivostok 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Góly: 2. Fjodorov (Zubov, Daugavinš), 35. Kotljarevskij (Arkalov, Kokarev), 36. Daugavinš (Rylov, Zubov) – 2. Glazačev (Ďjakov), 24. A. Osipov (Vicharev, Miščenko), 47. A. Strelcov, 50. Vicharev (Lalonde, Bakoš)

Víťaz - Čerepovec 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 20. Makejev (A. Sjomin, Byvalcev), 27. Makejev (V. Lajunen, A. Sjomin) – 52. Liška (Vovčenko, Chabarov)

Barys - CSKA 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 40. Kiselevič (P. Karnauchov), 53. Grigorenko (Slepyšev, Marčenko), 59. Kaprizov (M. Robinson, Dahlbeck)