Nižnekamsk si pripísal prvú výhru, Hudáček nehral

07. septembra 2020

V nedeľu sa v Kontinentálnej hokejovej lige odohrali štyri zápasy. Slovensko v nich zastúpenie nemalo, ale tím, v ktorom Slovák pôsobí, zažil prvú výhru v sezóne.

Nižnekamsk hrajúci opäť bez Libora Hudáčka si na druhý pokus pripísal víťazstvo, keď si doma poradil s Víťazom 4:3. Neftechimik si položil základy výhry v prvej tretine, ktorú vyhral 3:0 aj zásluhou dvoch využitých presiloviek. Favoritovi sa podarilo vyrovnať v 58. minúte, ale ďalšia presilovka pomohla Kučeriavenkovi k víťaznému gólu už o minútu neskôr. Barulin pomohol k triumfu až 38 zákrokmi.

Domáci sa tešili aj v ostatných troch dueloch – prvú výhru v ročníku si pripísal aj Čeľabinsk, druhé Magnitogork a Kaza?, ktorá ako jediná odohrala už svoj tretí zápas.

Výsledky - 06.09.2020:

Kaza? - Petrohrad 3:2 PP (0:0, 1:0, 1:2, 1:0)
Góly: 27. Galijev (A. Galimov, Voronkov), 51. Cormier (Lukojanov, Zaripov), 61. Dawes (S. Da Costa) – 52. Kuzmenko (Bengtsson, E. Galimov), 60. Burdasov (Kemppainen, Vey)

Nižnekamsk - Víťaz 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)
Góly: 12. Graborenko (Bucajev), 13. Rantakari (Šiksatdarov, Šarifjanov), 18. Volgin (Porjadin, Puzanov), 59. Kučerjavenko (Porjadin, Bikmullin) – 31. Tedenby (Danforth, Hultström), 51. Malychin (Lugin), 58. A. Sjomin (Danforth, Tedenby)

Magnitogorsk - Soči 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Góly: 9. A. Nestrašil (Dronov, Čibisov), 31. Karpov (S. Plotnikov), 35. A. Nestrašil (Dronov, Čibisov), 38. Beck (Minulin), 45. Lammikko (Pesonen), 56. Beck (Pesonen)

Čeľabinsk - Kunlun 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 13. Kalinin (Pilut, Byvalcev), 26. A. Lazarev (Jevenko), 44. Kravcov (Byvalcev, Manuchov) – 60. Nikolišin (Pedan, Megalinskij)