Sumáre

Čajkovský prišiel o svoju sériu. Slovákom stále kraľuje

05. októbra 2020

V nedeľu sme v akcii videli len jedného Slováka. Nebodoval, ale tešil sa z výhry.

Tým Slovákom bol obranca Michal Čajkovský, ktorého Dynamo zdolalo Kunlun 6:3, aby si ukončilo krátku dvojzápasovú séru prehier.

Bratislavský rodák medzitým prišiel o päťzápasovú bodovú sériu, keď počas 17 minút a 26 sekúnd v akcii zaznamenal len mínusový bod, dve trestné minúty, dve strely a jeden blok.

Čajkovský je najproduktívnejším Slovákom sezóny, keď si v prvých 11 zápasoch pripísal šesť bodov za dva góly a štyri asistencie.

Útočníci Martin Bakoš zo Spartaku a Libor Hudáček z Nižnekamska sú za ním so štyrmi bodmi. Hudáček však odohral len šesť duelov, a tak má lepší bodový priemer.

Výsledky - 04.10.2020:

CSKA - Omsk 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Góly: 4. Okulov (Šalunov, Mamin), 28. Mamin (Dahlbeck, Okulov), 38. Goldobin (Leipsic, M. Robinson), 60. Mamin (M. Robinson, Okulov) – 48. Kaski (Tolčinskij, Jemelin), 52. Činachov (Tolčinskij, Kaski)

D. Moskva - Kunlun 6:3 (1:0, 2:0, 3:3)
Góly: 11. Pulkkinen (O. Lindberg), 26. Jaškin (Šipačov), 34. Pulkkinen (O. Lindberg), 45. Tarasov (Šipačov, Jaškin), 47. Jaškin, 48. Pulkkinen (An. Sergejev, O. Lindberg) – 41. Zyrjanov, 58. Fram (Nikolišin, Monachov), 60. Werek (Lofquist)

Barys - Petrohrad 3:2 SN (2:0, 0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 15. Sagadejev (Ševčenko, Akolzin), 19. Dietz (Michajlis, Lilja), roz.SN: R. Starčenko – 30. Ivan Morozov (Tkačjov), 45. Timkin (Zavgorodnij)

Chabarovsk - N. Novgorod 2:3 SN (1:0, 1:0, 0:2, 0:0)
Góly: 5. Rasskazov (Mašín, Fajzullin), 35. Gorškov (H. Zohorna, Jordán) – 46. Kloos (Szwarz, Orlov), 60. Žafjarov (Šenfeld, Szwarz), roz.SN: Ch. Wideman