Liška zažiaril pri triumfe, bodoval aj Hudáček

10. októbra 2020

V zápasoch sobotného programu KHL sa predstavili traja Slováci a jednému z nich sa poriadne zadarilo.

Adam Liška mal veľký podiel na víťazstve Čerepovca 3:2 nad Barysom, keď v prvej tretine pomohol vybudovať trojgólové vedenie dvoma gólmi v priebehu necelých deviatich minút. Nakoniec si pripísal aj víťazný gól.

Bratislavský rodák odohral v zápase 14 minút a 58 sekúnd, pričom si pripísal aj plusový bod a štyri strely na bránu. Vstup do sezóny mu nevychádzal ideálne, keď v prvých 11 dueloch zaznamenal len asistenciu. V sobotu ukončil deväťzápasové suchoty.

Do bodovania sa zapísal aj Libor Hudáček, ktorý asistoval pri vyrovnávajúcim góle na ceste za víťazstvom Nižnekamsku 3:2 nad Kaza?ou, o ktorom rozhodol v predĺžení Poriadin. Hudáček si pripísal aj tri strely, jeden blok a 42,8% úspešnosť na buly, pričom odohral 19 minúť a 15 sekúnd.

Michal Čajkovský nebodoval a netešil sa ani z výhry, keď moskovské Dynamo prehralo 2:3 po predĺžení s Lokomotivom. Slovenský obranca strávil na ľade 15 a pol minúty s dvoma streleckými pokusmi.

Výsledky - 10.10.2020:

Omsk - Novosibirsk 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 6. Boucher (Tolčinskij, Kaski), 7. Šumakov (Chochlačov), 44. Knight (Tolčinskij, Kaski), 60. Šumakov (Bereglazov, Zernov)

Jaroslavľ - D. Moskva 3:2 PP (0:1, 2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 27. Čerepanov (Kajumov), 37. Alexejev (Iljenko), 63. Ohtamaa (Kajumov, Ivanov) – 14. Bryzgalov (Kagarlickij), 25. Jaškin (Hietanen, Kagarlickij)

Nižnekamsk - Kaza? 3:2 PP (0:0, 2:2, 0:0, 1:0)
Góly: 25. Galuzin (A. Kosticyn, Rantakari), 35. Chajrullin (L. Hudáček, Šiksatdarov), 61. Porjadin – 26. Burmistrov (Pedan, M. Gluchov), 30. S. Da Costa (Azevedo)

Ufa - CSKA 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 18. Larsen (Kugryšev, Amirov), 31. M. Vorobjov (Larsen, Kugryšev) – 10. Kiselevič (Okulov, Mamin), 28. Andronov (Ar. Sergejev), 38. M. Kempe (Goldobin, Svetlakov), 49. Ar. Sergejev (Rykov, M. Kempe)

Barys - Čerepovec 2:3 (0:3, 2:0, 0:0)
Góly: 31. Petuchov, 32. Valk (Lilja, Blacker) – 1. Geraskin (Kapustin), 4. Liška (J. Jakovlev), 12. Liška (J. Morozov, Karimov)