Hudáček si zveľadil osobné maximum

02. decembra 2020

V utorok sa v KHL predstavili štyria Slováci a ani jeden sa netešil z výhry. Do bodovania sa však jeden predsa zapísal.

Útočník Libor Hudáček zaznamenal asistenciu pri prehre Nižnekamska 1:5 s Minskom. V akcii strávil 17 minút a 23 sekúnd, počas ktorých si pripísal aj dve trestné minúty, šesť striel a 50% úspešnosť na vhadzovaní.

Asistencia bola už jeho 22. bodom v sezóne, v ktorej si v 26 stretnutiach pripísal 10 gólov a 22 asistencií. Svoje bodové maximum z ročník 2014/15 si už zveľadil o dva body. Na vyrovnanie gólového potrebuje streliť ešte jeden gól.

Jeho brat Július inkasoval dva góly zo 17 striel pri prehre Spartaka 0:2 so Sibirom. Martin Bakoš odohral 16 minút a štyri sekundy, počas ktorých zaznamenal dva mínusové body a tri strely.

Michal Čajkovský odohral rovných 17 minút s jedným streleckým pokusom a jedným blokom v zápase, v ktorom jeho Dynamo prehralo s Magnitogorskom 2:6. Prehrali aj Čerepovec a Kunlun, za ktorých Adam Liška ani Dávid Bondra nenastúpili.

Výsledky - 01.12.2020:

Omsk - Kaza? 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 2. Kaski (Knight, Boucher), 34. Knight (Gončarov, Zernov), 36. Pokka (Knight, Chochlačov)

CSKA - Kunlun 3:2 PP (0:1, 0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 44. Andronov (Alexandr Popov), 48. Kiselevič (Šalunov, Okulov), 63. Sošnikov (Dahlbeck, Lars Johansson) – 16. Sproul (Werek, Shinkaruk), 21. Leščenko (Sproul)

D. Moskva - Magnitogorsk 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Góly: 9. Jaškin (Hietanen, Kagarlickij), 60. Kruglov (Bojkov) – 7. Košelev (Švyrjov, Nekolenko), 30. Čibisov, 36. Rasmussen (Čibisov, Martynov), 39. Nekolenko (Košečkin, Minulin), 42. Prochorkin (Karpov, Martynov), 59. Čibisov (Mozjakin)

Jaroslavľ - Čerepovec 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Góly: 4. A. Marčenko (Korškov, Kajumov), 22. Kovalenko (Alexejev, Kudrjavcev), 47. Kraskovskij (Kajumov, Korškov), 51. Barancev (Lander, J. Averin), 57. J. Averin – 28. Petunin (Geraskin, Kodola)

Nižnekamsk - Minsk 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Góly: 48. A. Kosticyn (L. Hudáček) – 2. Šarangovič (Falkovskij, R. Murphy), 15. Prince (Kozun, Menell), 16. Šarangovič (Menell, Spooner), 39. Prince (Demkov, Furch), 52. Martynov (Šarangovič, Suško)

N. Novgorod - Čeľabinsk 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 8. Šenfeld (Kloos, Szwarz), 56. Žafjarov (Miele)

Novosibirsk - Spartak 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 10. O. Li (Romancev), 25. Chochlov (V. Komarov, Romancev)

Barys - Soči 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly: 12. R. Starčenko (Svedberg, Sagadejev), 13. Lilja (Varone, Makljukov)