Mladíci v zámorí

Urbanov víťazný štart do play-off, Kmec prispel k postupu! Repčík bodoval pri kolapse tímu + video

20. apríla 2024

V noci z piatka na sobotu pokračovalo play-off v CHL i USHL. V akcii boli opäť aj slovenskí mladíci.

QMJHL

Sherbrooke zdramatizovalo sériu proti Drummondvillu, keď odvrátilo hrozbu vypadnutia druhýkrát po sebe, tentoraz výhrou 4:3, aby znížilo stav série na 2:3. František Dej zaznamenal štyri trestné minúty za vysokú hokejku a hrubosť. Peter Repčík zaznamenal asistenciu, aby pomohol svojmu tímu vybudovať trojgólové vedenie. Ani to však nestačilo na spečatenie postupu.

WHL

Z postupu do 3. kola play-off WHL sa teší Jozef Viliam Kmec, ktorý v piatom zápase série proti Kelowne pomohol Prince George k výhre 6:3 jednou asistenciou. Pripísal si aj plusový bod a dve trestné minúty za nedovolené bránenie.

USHL

Do druhého kola play-off USHL vstúpil víťazne Samuel Urban, ktorý predviedol 26 zákrokov pri výhre 3:2 nad Lincolnom. V jeho drese sa predstavil Max Ferkodič, ale nebodoval.