Góly Demitru a Ružičku tímom nepomohli

24. februára 2011

Vo štvrtok sa v KHL odohralo osem štvrťfinálových zápasov play-off. Do bodovania sa zapísali aj slovenskí a českí hráči. Z gólov sa tešili Demitra, Ružička, Čajánek a Straka.

Západná konferencia

Pavol Demitra strelil jediný gól Lokomotivu v stretnutí proti Minsku, v ktorom bieloruský tím, v drese ktorého asistoval obranca Peter Podhradský, zvíťazil pomerom 4:1. Víťazný gól strelil Mikhalev, brankár Esche zaznamenal 34 zákrokov. Séria sa sťahuje do Bieloruska za stavu 1:1.
Jaroslavľ - Minsk 1:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Góly: 57. Demitra - 7. Corso (Platt), 17. Mikhalev (Petrasek, Corso), 25. Platt (Podhradský), 50. Mikhalev (Platt, Corso)

Petr Sýkora (MIN) 17:16, 4 TM

Moskovskému Dinamu sa podarilo v druhom zápase štvrťfinálovej série poraziť Rigu 8:4 a vyrovnať tak stav série na 1:1. Dva góly strelil Simon, gól a dve asistencie zaznamenal Gorovikov. Slováci nebodovali.
D. Moskva - Riga 8:4 (3:2, 2:1, 3:1)
Góly: 4. Simon (Gorovikov, Derlyuk), 8. Gorbunov (Chernov), 20. Mosalev (Babenko), 23. Gorovikov (Komarov), 26. Jalasvaara (Zainullin, Chernov), 57. Simon (Komarov), 59. Komarov (Gorovikov), 60. Kokarev (Pestunov) - 12. Sprukts, 19. Trotter (Ozolins, Tsibulskis), 27. Hartigan (Ozolins, Nizivijs), 44. Nizivijs (Hartigan Tsibulskis)

Strely na bránu: 35-22
Brankári: Garnett - Tellqvist (od 23. minúty Holt)

Dominik Gra?ák (DIN) 19:00, 2 strely
Martin Štrbák (DIN) 24:06, 2 strely, 2 TM
Róbert Petrovický (RIG) 8:47
Tomáš Surový (RIG) 17:02, 4 strely

Weinhandl v siedmej minúte predĺženia rozhodol o víťazstve Petrohradu 4:3 nad Spartakom, vďaka ktorému SKA vedie v sérii už 2:0 na zápasy. K víťazstvu prispel gólom a asistenciou aj Petr Čajánek. Bodovali aj slovenskí hokejisti z moskovského tímu. Strelecky sa presadil Štefan Ružička a po asistencii zaznamenali Ivan Baranka a Branko Radivojevič.
Petrohrad - Spartak 4:3 PP (2:1, 1:1, 0:1, 1:0)
Góly: 7. Denisov (Grebeshkov, Sushinsky), 10. Sushinsky (But, Čajánek), 29. Čajánek (Sushinsky), 67. Weinhandl (Grebeshkov, Yashin) - 14. Piganovich (Baranka, Shkotov), 34. Ružička (Radivojevič), 53. Zhukov (Yunkov)

Dominik Hašek (SPA) 27/31

Obranca Jaroslav Obšut zaznamenal jednu asistenciu, ktorou však nepomohol Mytišči k druhému víťazstvu nad Čerepovcov v sérii 1. kola. Hostia vyhrali 5:2 a víťazný gól putoval na konto Josefa Straku.
Mytišči - Čerepovec 2:5 (1:2, 0:3, 0:0)
Góly: 11. Fedorov (Obšut, Bykov), 42. Lewandowski (Musatov) - 4. Trubachev (Cvetkov), 9. Shefer (Cvetkov), 45. Straka (Chudinov), 52. Schipachev (Ketov), 54. Soin (Rybakov)

Východná konferencia

Víťaz základnej časti, ktorý si pred prvým stretnutím play-off prevzal Kontinentálny pohár, nestačil na Nižnekamsk, ktorému podľahol 1:2 po predĺžení. O víťazstve hostí rozhodol svojím druhým gólom v stretnutí Polygalov v 65. minúte. Ivanov zaznamenal dve asistencie a Kasutin 24 zákrokov. Prekonať ho dokázal len Kalyuzhny. Ani jeden z pätice Čechov nebodoval.
Omsk - Nižnekamsk 1:2 PP (0:1, 0:0, 1:0, 0:1)
Góly: 41. Kalyuzhny - 10. Polygalov (Mamashev, Ivanov), 65. Polygalov (Ivanov)

Libor Pivko (NIŽ) 15:07, 3 strely, 2 TM

Svoj prvý zápas play-off majú za sebou aj Kaza? a Astana. O víťazstve domáceho tímu rozhodol len jediný gól, ktorý strelil v 14. minúte Immonen. Brankár Vehanen zaznamenal 31 úspešných zákrokov. Eremeev zastavil 44 striel.

Jiří Novotný (AST) 20:55, 3 strely

Magnitogorsk vstúpil pred domácim publikom do série 1. kola proti Jugre úspešne a prvý duel vyhral pomerom 4:2. Víťazný gól strelil Kontiola, ktorý zaznamenal aj asistenciu pri prvom góle zápasu, pri ktorom asistoval aj Tomáš Rolínek, ktorý v zápase odohral skoro 14 minút.
Magnitogorsk - Jugra 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Góly: 29. Aaltonen (Kontiola, Rolínek), 35. Kvasha (Abdulin), 47. Kontiola (Atyushov), 48. Lisin (Chistov) - 39. Hlynchev, 41. Blokhin (Pepelaev, Hlynchev)

Strely na bránu: 30-32
Brankári: Gelashvili - Biryukov

Tomáš Rolínek (MAG) 13:48, 0+1, 3 strely

Ufa bola v prvom stretnutí štvrťfinálovej série proti Novosibirsku lepším tímom a zaslúžene zvíťazila 5:2. K jej víťazstvu pomohli aj dvaja českí zástupcovia. Jakub Klepiš i Miroslav Blaťák zaknihovali po asistencii. Dvoma gólmi sa prezentovali Schastlivy a Grigorenko.
Ufa - Novosibirsk 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Góly: 7. Schastlivy (Nilsson, Kalinin), 23. Grigorenko (Blaťák, Thoresen), 25. Antipov (K. Koltsov, Klepiš), 27. Grigorenko (Thoresen, Radulov), 42. Schastlivy (Nilsson) - 46. Belov (Mirnov, Tarasov), 56. Nieminen (Mirnov)

Strely na bránu: 37-28
Brankári: Ersberg - Liv

Jakub Klepiš (UFA) 12:04, 0+1, 2 strely, 2 TM
Miroslav Blaťák (UFA) 21:47, 0+1, 4 strely