Sumáre

Kaza? získala v Moskve majstrovský mečbal! + video

Autor: Marián Masaryk  /   20. apríla 2018

V piatok pokračovalo finále 10. sezóny KHL štvrtým zápasom série v Moskve. Kaza? si výhrou 3:1 vybojovala majstrovský mečbal, ktorý bude môcť premeniť už o dva dni na domácom ľade.

CSKA Moskva – Ak Bars Kaza? 1:3 (0:1, 1:1, 0:1), stav série 1-3

Góly: 28. Svetlakov (Telegin, Kuzmenko) – 20. Azevedo (Lukojanov, Ohtamaa), 28. Lander (Azevedo), 60. Lander (EN)
Strely: 41-24 (19-8, 10-10, 11-5), Trestné minúty: 6-10 (0-6, 4-2, 2-2), Brankári: Sorokin - Garipov

CSKA v prvej tretine dominovalo, ale Emil Garipov zastavil všetkých 19 striel. Kaza? ubránila tri oslabenia a 54 sekúnd pred prvou prestávkou udrela. Justin Azevedo, najproduktívnejší hráč play-off, otvoril skóre presnou strelou z ľavého kruhu. Bol to jeho 23. bod v 18. zápase. Hostia mohli ísť do vedenia už po troch minútach hry, ale prekvapený Batyršin netrafil zblízka úplne prázdnu bránu Iľju Sorokina. V 12. minúte CSKA skórovalo, ale gól rozhodcovia po porade neuznali pre nedovolené bránenie brankárovi v hre.

Druhá tretina bola vyrovnaná z pohľadu počtu striel i gólov. Obaja brankári čelili desiatim strelám, z ktorých inkasovali raz. V 28. najskôr zvýšil náskok Kazane na 2:0 Anton Lander, ale už o 15 sekúnd strelil kontaktný gól CSKA Andrej Svetlakov. Pri Landerovom góle asistoval Azevedo, ktorý získal 24. bod v tomto play-off. Moskovský tím hral hneď v úvode tretiny štvrtú presilovku v zápase, Ak Bars si neskôr zahrala prvé dve. Všetky zostali nevyužité.

CSKA bolo aj v tretej tretine oveľa aktívnejšie, ale Garipova už nikto neprekonal. So 40 zákrokmi doviedol Kaza? k výhre 3:1 a rovnakom vedení vo finálovej sérii. Triumf spečatil v poslednej minúte duelu gólom do prázdnej brány Lander. Sorokin čelil 24 strelám. Piaty zápas finále sa odohrá v nedeľu v Kazani, kde budú môcť domáci spečatiť zisk tretieho Gagarinovho pohára v histórii.

Zostava CSKA: Sorokin (Johansson) – Robinson, Kiselevič (A), Marčenko, Nestěrov, Sergejev, Pašnin, Naumenkov – Petrov, Popov, Grigorenko – Kaprizov, Andronov (C), Šalunov – Telegin, Svetlakov, Kuzmenko – Scott (A), Platt – Popugajev

Zostava Kazane: Garipov (Šaryčenkov) – Jarullin, Markov (A), Ľamkin, Ohtamaa, Tokranov, Batyršin, Sidorov – Azevedo, Lander, Sekáč – Galijev, Tkačov, Zaripov (A) – Potapov, Burmistrov, Lukojanov – Klinkhammer, Svitov (C), Gluchov