Hudáček vychytal výhru nad Hrivíkom, v akcii piati Slováci

30. decembra 2021

Vo štvrtok, v posledný hrací de? pred prestávkou, sme v KHL videli päť zápasov. Zahrali si v nich aj piati Slováci.

Útočník Peter Cehlárik odohral 20 minút s troma streleckými pokusmi pri prehre Omska 1:3 s Čeľabinskom. Avangard prišiel o štvorzápasovú sériu výhier, Traktor teraz takú dlhú víťaznú šnúru ťahá.

Adam Liška nebodoval v piatom zápase z posledných šiestich a gól nestrelil už v desiatom zápase po sebe, no aspo? sa tešil z výhry Čerepovca 4:2 nad moskovským Dynamom, ktoré prišlo o trojzápasovú víťaznú sériu. Slovenský útočník odohral 18 a pol minúty s troma strelami, troma blokmi a jedným bodyčekom.

Július Hudáček vychytal tretiu výhru z posledných štyroch štartov a s 26 zákrokmi pomohol Rige k výhre 4:3 nad Nižným Novgorodom, o ktorej sa rozhodlo v predĺžení. Proti nemu stál aj Marek Hrivík, ktorý ho ohrozil dvoma strelami. Odohral 17 a pol minúty aj s dvoma blokmi a 64% úspešnosťou na buly.

Soči prehralo štvrtý zápas po sebe, keď nestačilo na Podoľsk 3:4. Slovenský útočník Martin Bakoš odohral 15 minút a 47 sekúnd s jednou strelou na bránu. Dvakrát bol aj vylúčený – raz za krosček, raz za hrubosť.

Výsledky - 29.12.2021:

Omsk - Čerepovec 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Góly: 60. Bereglazov (Kablukov, K. Semjonov) – 8. Blažijevskij (Kulik), 12. Tertyšnyj (L. Sedlák, I. Isajev), 34. Hyka (V. A. Tkačov, Will)

Výsledky - 30.12.2021:

Omsk - Čeľabinsk 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

CSKA - Jokerit 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 16. Kamenev (Okulov, Grigorenko), 22. Nordström (TS) – 13. Schroeder (Turunen, Hännikäinen), 21. Pakarinen (A. Grant), 57. Turunen (D. Sklenička)

Soči - Víťaz 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)
Góly: 1. Točickij (Ivan Morozov), 27. Glotov, 48. Garajev (Pautov, Jaks) – 5. Starkov (M. Aaltonen), 9. Starkov, 13. Audette (V. Popov), 55. Starkov (M. Aaltonen, D. Musin)

Čerepovec - D. Moskva 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Góly: 9. Dmitrij Moisejev (A. Alexejev), 10. Abrosimov (N. Chlystov), 14. Pilipenko (Vovčenko), 48. Vovčenko (Kodola) – 23. O. Lindberg (A. Belov, Petunin), 34. O. Lindberg (O'Dell, Vojnov)

N. Novgorod - Riga 3:4 PP (1:2, 2:1, 0:0, 0:1)
Góly: 7. Agostino (Žafjarov), 23. Agostino (Miele, Žafjarov), 25. Ilja Fedotov (A. Michejev, Gončaruk) – 7. Meija (Buncis, Lorito), 16. L. Darzinš, 39. Karsums (Ozolš), 62. Ozolš (E. Poirier, Southorn)