Bakoš pomohol dvoma gólmi ukončiť sériu prehier + video

07. januára 2022

V piatok sa v KHL odohralo sedem zápasov a v akcii nechýbali ani niekoľkí Slováci.

Martin Bakoš strelil svoj ôsmy a deviaty gól v sezóne, aby pomohol Soči k výhre 4:1 nad Nižnekamskom, ktorou si jeho klub ukončil päťzápasovú sériu prehier. V akcii strávil 18 a štvrť minúty, pričom zaznamenal aj dve strely na bránu.

Z víťazstva sa netešil Marek Hrivík, ktorého Nižnij Novgorod prehral piaty zápas z posledných šiestich, keď podľahol Petrohradu 0:3. Nulu vychytal Johansson, ktorý kryl 24 striel. Dve boli aj z hokejky rodáka z Čadce, ktorý odohral 17 minút a 44 sekúnd. Prezentoval sa aj bodyčekom a vyhral štyri vhadzovania zo siedmich.

Omsk zdolal Minsk 3:0 v stretnutí, ktorého sa zúčastnili traja Slováci. Kým Hrubec vychytal nulu (30 zákrokov), Patrik Rybár kryl 21 striel z 24. Raz ho ohrozil aj Peter Cehlárik, ktorý odohral takmer 16 minút a prezentoval sa aj bodyčekom a dvoma blokmi. Libor Hudáček v drese Dinama prvýkrát nebodoval. Na bránu pritom vyslal až šesť striel. V akcii strávil 20 minút a zaregistroval aj dva bloky 63% úspešnosť na buly.

Výsledky - 07.01.2022:

Omsk - Minsk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 1. N. Jakupov (K. Semjonov, K. Gotovec), 30. K. Semjonov (N. Jakupov, V. Svedberg), 44. C. Knight (Tolčinskij)

CSKA - Víťaz 3:4 PP (0:1, 2:0, 1:2, 0:1)
Góly: 36. Svetlakov (Slepyšev, Okulov), 38. Grigorenko (Grudinin, Arťom Sergejev), 58. Alexandr Popov (Slepyšev) – 14. Audette (M. Aaltonen, Starkov), 50. Malychin (Rasskazov), 52. M. Aaltonen (Starkov), 63. Malychin (Jegor Voronkov, V. Popov)

Petrohrad - N. Novgorod 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 23. M. Vorobjov (M. Lehtonen, N. Gusev), 25. L. Komarov (Burdasov), 43. Kuzmenko (Burdasov, L. Komarov)

Soči - Nižnekamsk 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Góly: 30. J. Alexandrov (Ivan Morozov), 42. J. Alexandrov, 53. Bakoš (Glotov), 54. Bakoš (Feoktistov) – 31. Gimatov (J. Popov)

Magnitogorsk - Jaroslavľ 3:1 (3:1, 0:0, 0:0)
Góly: 11. Goldobin (Hultström), 18. Nikoncev (Akolzin, Zemčonok), 19. Zernov (Korosteljov, M. Karpov) – 3. Korškov (Kraskovskij)

Chabarovsk - Spartak 3:2 PP (0:1, 1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 27. V. Butuzov (Nikolišin, S. Tereščenko), 54. R. Pedan (Zyrjanov), 61. Lenc (Tomášek, R. Pedan) – 5. Drozdov (M. Cyplakov), 30. Chochlačov (Heed, Širokov)

Vladivostok - Kaza? 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Góly: 10. Šulák (A. Garejev), 23. P. Šen (Chamidullin), 36. A. Ševčenko (Metalnikov), 45. Sajustov (Kestner, Metalnikov) – 11. P. Lindholm (Pa?ukov, Kagarlickij), 18. Safonov (Tarasov, Kampfer)