Cehlárik sa tešil z veľkého obratu, doplatil na? Hudáček

28. decembra 2021

V piatich utorkových zápasoch KHL sa predstavili štyria Slováci.

V Rige proti sebe nastúpili dvaja Slováci. Domáci tím viedol po dvoch tretinách 3:0, no nakoniec sa zo štvrtej výhre v sérii tešil Omsk, ktorý zápas otočil. O triumfe 4:3 rozhodol v predĺžení Knight. Peter Cehlárik, ktorý absolvoval 19 minút a 5 sekúnd, nebodoval. Júliusa Hudáčka ohrozil trikrát. Slovenský brankár nakoniec opustil duel s 35 zákrokmi.

Čerepovec prehral šiesty zápas z posledných siedmich, keď nestačil na Podoľsk pomerom 2:3 po predĺžení. Slovenský útočník Adam Liška odohral 15 minút a 20 sekúnd, pričom vyhral dve vhadzovania z dvoch.

Nebodoval ani Martin Bakoš. Slovenský útočník zaznamenal dve strely a dva bodyčeky počas 18 minút a 42 sekúnd v akcii. Jeho Soči prehralo s Čeľabinskom 2:4, aby si natiahlo sériu prehier na tri zápasy.

Výsledky - 28.12.2021:

Riga - Omsk 3:4 PP (1:0, 2:0, 0:3, 0:1)
Góly: 15. Zile (Meija, Chisamutdinov), 22. Švanenbergs (Jelisejevs), 30. Meija (Zile) – 46. Kaski (Gricjuk, C. Knight), 50. Gricjuk (C. Knight), 59. Kaski, 63. C. Knight

CSKA - D. Moskva 3:4 (0:0, 2:1, 1:3)
Góly: 27. Dahlbeck (Nordström, D. Dietz), 38. Grigorenko (P. Karnauchov, Nordström), 50. Sorkin (S. Plotnikov, Wallmark) – 32. O. Lindberg (Vojnov, Šipačov), 52. Galijev (Vojnov, Šipačov), 55. O. Lindberg (Galijev, Šipačov), 58. A. Pedan (O'Dell, J. Zajcev)

Jokerit - Kunlun 7:1 (1:0, 4:1, 2:0)
Góly: 3. P. Holm (M. Anttila), 24. Nicklas Jensen (Schroeder, P. Holm), 28. Turunen (A. Grant, Hännikäinen), 36. P. Holm, 39. Kossila (Joensuu), 44. Nicklas Jensen (P. Holm), 59. Nicklas Jensen (P. Holm) – 35. Werek (Riche)

Soči - Čeľabinsk 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
Góly: 1. Točickij (Bakanov), 37. Glotov (J. Alexandrov, Feoktistov) – 7. Kapustin (Pulkkinen, Kulik), 18. Pulkkinen (V. A. Tkačov, L. Sedlák), 20. Hyka (Bailen, Pulkkinen), 50. Stas (I. Isajev, Kapustin)

Čerepovec - Víťaz 2:3 PP (0:2, 1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 26. Pilipenko, 53. Joonas Nättinen (D. Dumbadze, Chochlov) – 11. Starkov (Malychin, D. Musin), 20. Starkov (V. Popov, Borodkin), 64. M. Aaltonen (Kemiläinen)