Slováci v KHL

Liška a Bakoš pomohli k výhre, Spartak zdolal Dynamo

08. septembra 2020

V pondelok sa v KHL odohralo päť zápasov, v ktorých sa predstavili aj traja slovenskí hokejisti.

Do bodovania sa zapísal útočník Adam Liška, ktorý si pripísal asistenciu pri výhre Čerepovca 2:1 nad Novosibirskom. V úvodnej minúte tretej tretiny prihrával na víťazný gól Abdula. Severstaľ vyhral druhý zápas z troch. Liška v ?om odohral 15 minút a 15 sekúnd, počas ktorých si pripísal aj jeden plusový bod a jeden blok.

V moskovskom derby sa z víťazstva 3:1 tešil Spartak. K výhre jednou asistenciou prispel aj Martin Bakoš, ktorý v presilovke prihrával na víťazný gól Lehteru. V akcii strávil 16 minút a 20 sekúnd. Zaznamenal aj dve trestné minúty za hákovanie, jednu strelu a jeden bodyček. V drese moskovského Dynama sa predstavil obranca Michal Čajkovský, ktorý odohral 19 minút a 7 sekúnd s dvoma mínusovými bodmi, jednou strelou, jedným bodyčekom a jedným blokom. Kým Dynamo prehralo aj druhý zápas v sezóne, Spartak si na tretí pokus pripísal prvú výhru.

Výsledky - 07.09.2020:

Omsk - Chabarovsk 8:2 (1:1, 5:1, 2:0)
Góly: 11. Boucher (Sekáč), 21. Dedunov (Stas), 31. Kaski (Boucher), 33. Šumakov (Zernov), 35. Tolčinskij (Chochlačov), 36. Šumakov (K. Semjonov), 49. Sekáč (Knight), 54. Pokka (Šumakov, K. Semjonov) – 19. Vl. Ušenin (Gorškov, Vj. Ušenin), 38. Gorškov (Vj. Ušenin)

CSKA - Barys 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Góly: 8. Mamin (Okulov), 11. Svetlakov (Leipsic), 37. Slepyšev (M. Robinson, Goldobin) – 17. Michajlis (Valk, Svedberg)

D. Moskva - Spartak 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Góly: 32. Jefremov (Alexejev) – 46. D. Višnevskij (Ju?kov, Nikoncev), 52. Lehterä (Djuse, Bakoš), 60. Radil

Minsk - Ufa 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Góly: 7. Protas (Almqvist), 8. Prince (Paré, Šarangovič), 50. Demkov (Spooner, Menell) – 11. M. Granlund (Hartikainen, Muchamadullin), 17. Chochrjakov, 30. M. Granlund (Hartikainen, J. Birjukov), 40. M. Vorobjov (Kugryšev, Kadejkin)

Čerepovec - Novosibirsk 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 7. Kodola, 41. Abdul (Provolnev, Liška) – 27. Jokipakka (Romancev, Milovzorov)